Logo

Producent akcesorii dachowych
45-073 Opole ul. Torowa 4
kom.: 519 105 590, tel./fax: 77 551 49 27

 

Dachówka ceramiczna


Powiększenie
Powiększenie

Dachówka ceramiczna należy do absolutnej elity wśród materiałów budowlanych.


Stosowana od tysiącleci i nigdy nie wyszła z mody. Duża ilość modeli i bardzo szeroka paleta barw czynią ją doskonałym materiałem zarówno dla budynków o tradycyjnej architekturze, jak i tych nowoczesnych. Wykonana z wyjątkowo trwałego materiału, właściwie ułożona może z powodzeniem chronić domy i jego mieszkańców przez kolejne pokolenia. Ceramiczną dachówkę wyrabia się z materiałów naturalnych, takich jak glina, ił oraz woda. Nie zawiera szkodliwych substancji ani dodatków, dlatego zaliczana jest do produktów ekologicznych. Ma wysoki opór cieplny, doskonałe właściwości akumulacyjne i korzystny współczynnik przepuszczalności pary wodnej, dlatego często nazywana jest „dachówką oddychającą”. Dach pokryty dachówką ceramiczną wytwarza specyficzny mikroklimat, który nie sprzyja rozwojowi pleśni oraz mikrobów, co ma szczególne znaczenie w przypadku poddaszy użytkowych. Barwione w masie są odporne na promieniowanie UV oraz inne niekorzystne czynniki atmosferyczne przez cały swój okres żywotności.

Dachy nie wymagają praktycznie żadnych remontów ani zabiegów konserwacyjnych. Koszty Wbrew obiegowej opinii dachówka ceramiczna wcale nie jest pokryciem znacznie droższym niż inne produkty. Szeroka gama modeli dostępnych na rynku pozwala znaleźć także tańsze produkty. Na koszt wpływa także prosty montaż i praktyczny brak konserwacji. Niewielkie wymiary samych dachówek pozwalają stosować je na dachach o skomplikowanej formie geometrycznej i kącie nachylenia od 22°, a przy zastosowaniu warstwy wodoszczelnej w postaci membrany nawet od 15°. Ciężar jest zaletą Dachówki ceramiczne sporo ważą, ale dostępne są także modele dachówek charakteryzujące się niewielką wagą. Ponadto, wbrew panującym opiniom, ciężar jest ich niezaprzeczalną zaletą - cięższy dach jest bardziej odporny na działanie wiatru, niemniej jednak dachówki muszą być zamocowane za pomocą specjalistycznych spinek dachowych.

Ciche pokrycie To właśnie masa dachówek ceramicznych decyduje o doskonałej izolacji akustycznej pokrycia. Doskonale izoluje dźwięki otoczenia, zwłaszcza padającego deszczu, co przy pokryciu z blachodachówki może być uciążliwe. Uszkodzenia Ciężar dachówki ceramicznej gwarantuje stabilność pokrycia. Niewielkie wymiary poszczególnych elementów sprawia, że pokrywa dachowa nie jest jednolita i z powodzeniem daje odpór nawet wielkim wiatrom. Z kolei ewentualne uszkodzenia są niedrogie i łatwe do naprawy - wystarczy wymienić pojedyncze dachówki. Doradzamy, pomagamy Posiadając duże doświadczenie w branży pokryć dachowych oraz bezpośredni kontakt z producentami, nasi doradcy pomogą Państwu dobrać , porównać i wycenić wszystkie rodzaje pokryć dachowych.

Szybki kontakt 519 105 590 adres e-mail: biuro@topdek.pl