Logo

Producent akcesorii dachowych
45-073 Opole ul. Torowa 4
kom.: 519 105 590, tel./fax: 77 551 49 27

 

Informacja techniczna


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Spinki dachowe służą do wzmacniania konstrukcji dachów z dachówek betonowych i ceramicznych, by cieszyć się szczelnym i bezpiecznym dachem przez długie lata. Zabezpieczają dachówkę, przed intensywnymi burzami i porywistymi wiatrami.

W Polsce najbardziej narażone na działanie wiatru są obszary nadmorskie oraz górzyste.Na dachach występują specyficzne miejsca – dachówka kalenicowa, szczytowa i okapowa, które to obowiązkowo muszą być przymocowane do połaci dachowej za pomocą specjalistycznych spinek.


 Spinki do dachówek umożliwiają szczelne ułożenie dachówek, zwiększają szansę na wyzbycie się przerw pomiędzy nimi.
Ochrona przed wilgocią polega, nie tylko na zastosowaniu folii, ale również na szczelnym ułożeniu dachówek (przy użyciu spinki) - brak przerw i połać nachylona pod właściwym kątem sprawia, że woda spływa w dół‚ za sprawą grawitacji i nie dostaje się pod dachówki.Odpowiednie ich ułożenie, przymocowanie jest również podstawą ochrony przed działaniem wiatru.

 

Dachówki ceramiczne Röben to tzw. dachówki zakładkowe, co oznacza, że trzymają się na dachu pod ciężarem kolejnych, nachodzących na siebie rzędów oraz dzięki zamkom. Zamki znajdują się z boku i na górze ceramicznego elementu - każdą kolejną dachówkę trzeba więc „wpiąć” w następny. Wbrew niektórym opiniom, nie trzeba ich wwiercać ani przybijać. Dachówki podstawowe trzymają się właśnie dzięki swoim zapięciom zakładkowym oraz klamrowaniu przy pomocy spinki do łat.