Logo

Producent akcesorii dachowych
45-073 Opole ul. Torowa 4
kom.: 519 105 590, tel./fax: 77 551 49 27

 

Informacje techniczne


Powiększenie
Powiększenie

Komin to element, stanowiący najwyższy fragment domu, którego większa część pozostaje ukryta wewnątrz budynku. Jego podstawowym zadaniem jest odprowadzanie spalin z kotła centralnego ogrzewania.

Do łatwego, szczelnego, szybkiego i estetycznego połączenia połaci dachu z kominem służą specjalne taśmy do obróbki komina. Taśmy wykonane są z blachy ołowianej lub aluminiowej, pokrytej od spodu klejem butylowym. Jego zadaniem jest uszczelnienie połączeń na całej powierzchni.

Zadaniem taśm kominowych jest pełne uszczelnienie połączeń komina z połacią dachową i zabezpieczenie poddasza przed zaciekającym deszczem lub topniejącym śniegiem. Złe wykonanie izolacji naraża budynek na zalanie. Niebezpieczne jest także stosowanie słabych jakościowo taśm kominowych, które często pękają podczas niskich temperatur, powodując przenikanie deszczu lub topniejącego śniegu w głąb poddasza. Taśmy kominowe wykonane są z aluminium (AluDek 3D,  AluDek P) lub z ołowiu (OłówDek P,  OłówDek Max,  Beicolor SK)

 

Taśma kominowa powinna być montowane na suchą, oczyszczoną z kurzu i odtłuszczoną powierzchnię pokrycia dachowego. Montaż powinien odbywać się w temperaturach powyżej +5°C.